Tentohet grabitja e një banke në Fushë Krujë

schedule13:20 - 9 Gusht, 2018

schedule 13:20 - 9 Gusht, 2018

Dy persona me maska tentuan të grabisnin një bankë të nivelit të dytë në Fushë Krujë. Ngjarja ka ndodhur gjatë natës dhe sipas policisë, autorët me leva kanë hyrë me forcë brenda ambjenteve.

Ata hapën derën kryesore dhe tentuan të marrin kasafortën, por në atë kohë ka rëne alarmi.

Kjo ka bërë që autorët të largohen me vrap, ndërsa policia shkoi në vendin e ngjarjes. Po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve. /abcnews.al