Ten Hag i kushton rëndësi të madhe taktikave dhe analizave, dhomë bazë e rinovuar 250,000 £ me ekrane dhe sedilje

schedule19:51 - 12 Nëntor, 2022

schedule 19:51 - 12 Nëntor, 2022

Trajneri i Manchester United, Erik ten Hag, i kushton shumë rëndësi taktikave dhe analizave.

The Times shkroi për këtë në një artikull mbi përparimin e Marcus Rashford.

Sipas burimeve, sulmuesi u ndihmua nga puna e shtuar taktike dhe analitike nën udhëheqjen e Ten Hag.

Vihet re se menjëherë pas marrjes së detyrës, trajneri ka kërkuar ripajisjen e plotë të njërës prej dhomave në bazën stërvitore të klubit. 250,000 £ u shpenzuan për rinovim, dhoma ishte e pajisur me ekrane të reja dhe sedilje. /G.D abcnews.al/