Telashe për Napolin dhe presidentin De Laurentis, Guardia di Finanza kontrolle në klub

schedule22:18 - 21 Qershor, 2022

schedule 22:18 - 21 Qershor, 2022

Telashe për Aurelio de Laurentiis, presidentin e Napolit. Kreu i klubit italian, së bashku me bashkëshorten e tij Jacqueline Baudit, djalin Edoardo dhe vajzën Valentina, janë nën hetim.

E gjitha për shkak të akuzave për deklarim të rremë të bilancit në kuadër të transferimit të Victor Osimhen nga Lille te Napoli.

Guardia di Finanza bëri disa kontrolle në zyrat e klubit në Castel Volturno dhe Romë. Synimi ishte gjetja e provave për akuzën e cituar më lart.

Prokuroria ka kërkuar marrjen e dokumentacionit dhe elementeve të tjera të dobishme, të vlefshme për të vërtetuar falsifikimet në transferimet e lojtarëve të ndryshëm. / abcnews.al