Të pathënat, si reagoi Melania Trump kur mësoi tradhtitë e të shoqit

schedule14:53 - 5 Tetor, 2021

schedule 14:53 - 5 Tetor, 2021

Donald Trump dhe bashkëshortja e tij Melania ishin padyshim çifti presidencial më i komentuar në historinë e udhëheqësve të Shtëpisë së Bardhë. Kjo për shkak se ata binin në sy për sjelljen e tyre  në publik shpesh të çuditshme.

Ndërkohë, ish-zëdhënësja e Donald Trump Stephanie Grisham ka zbuluar detaje të panjohura në librin e saj për jetën e çiftit.

“Kur Melania Trump u informua për marrëdhënien e tij të papërshtatshme me qenie të ndryshme eterike, donte me çdo kusht ta bënte atë xheloz. Pra, t’ja kthente me të njëjtën monedhë”.

Grisham thuhet se ka shkruar në librin e saj për reagimet e Melania ndaj tradhtive të burrit të saj, por edhe për pasionin e saj për bukurinë.

“Melania u kujdes shumë për veten. Dhe në fakt për të gjëja më e rëndësishme është gjumi. Ajo nuk ngrihej para orës dhjetë të mëngjesit. Melania beson se gjumi është rituali më i rëndësishëm i bukurisë – dhe natyrisht llixhat dhe trajtimet e fytyrës . Paraqitja për të është përparësia numër një,” thotë Grisham.

“Për këtë arsye, ish-Zonja e Parë donte t’u jepte pasqyra fëmijëve të varfër gjatë vizitës së saj në Malavi. Diçka që, natyrisht, këshilltarët e presidentit nxituan ta parandalojnë,” shton ish -zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë.

Ajo gjithashtu thotë se marrëdhënia e Donald Trump me yllin e pornografisë Stormy Daniels dhe modelen e Playboy Karen McDougall zemëroi shumë Melania.

“Ajo nuk do të duket si Hillary Clinton, e cila vrapoi në “Marine One” me burrin e saj në krah pas zbulimit të skandalit Leëinsky. Pra, pas zbulimit të marrëdhënies së Trump me Stormy Daniels dhe Karen McDougall, Melania shkoi vetëm në “Air Force One” dhe para burrit të saj,” pohon Grisham.

Kjo është arsyeja pse ajo nuk donte të shfaqej pranë burrit të saj deri në fjalimin e tij të parë në “Gjendjen e Kombit”. Për ta bërë xheloz, iu drejtua një këshilltari të ri ushtarak. Burri më i pashëm me një kostum që mund të gjente në Shtëpinë e Bardhë do ta shoqëronte gjatë rrugës për në Kapitol para kamerave.

“Arsyetimi i saj ishte se ajo kishte nevojë për mbështetjen e tij sepse toka nuk ishte e përshtatshme për taka të larta, ” shkroi Grisham. Sidoqoftë, ajo shpjegon se Donald Trump nuk ishte xheloz për burrin tërheqës. “Unë nuk e di nëse ai është i aftë të ketë ndjenja të tilla,” thotë Grisame në librin e saj. g.v/abcnews.al