Të gjithë sytë te familja mbretërore britanike, çfarë ndodhi këtë herë

schedule14:55 - 14 Mars, 2023

schedule 14:55 - 14 Mars, 2023

Të gjithë sytë ishin te familja mbretërore britanike dje, të hënën më 13 mars, ndërsa shërbimi i Ditës së Komonuelthit u mbajt në Westminster Abbey.

Familja mbretërore u ribashkua me Mbretin Charles dhe gruan mbretërore Camilla që merrnin pjesë në shërbim, si dhe Princin dhe Princeshën e Uellsit, Dukën dhe Dukeshën e Edinburgut. Por ka qenë një detaj që ka shqetësuar fansat e familjes mbretërore.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily)

Ata vunë re se procesionit mbretëror brenda Abbey iu bashkuan për herë të parë dy persona të sigurisë.

Kaq shumë pyesin veten pse ndodhi kjo dhe nëse ka ndonjë arsye për shqetësim për rritjen e masave të sigurisë. “A ka ndonjë gjë që duhet të dimë?”, ka shkruar një nga komentet. Ndërkohë, Pallati Buckingham ende nuk ka reaguar lidhur me këtë çështje./abcnews.al

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily)