Tamponi sërish pozitiv, goleadori i Romës humbet sfidën e kampionatit

schedule19:19 - 19 Nëntor, 2020

schedule 19:19 - 19 Nëntor, 2020

Edin Dzeko është një nga pesë lojtarët e infektuar me Covid-19 te Roma. Goleadori boshnjak rezultoi pozitiv më 6 nëntor dhe prej asaj dite vazhdon të qëndrojë i izoluar.

Sulmuesi ka kryer dy tamponë të tjerë prej atij momenti dhe në të dy rastet përgjigja ka qenë pozitive. Sot i është nënshtruar testit të tretë dhe përgjigja është e njëjtë si më parë.

34-vjeçari humbet në këtë mënyrë sfidën ndaj Parmës në kampionët, që luhet ditën e diel (22 nëntor) në stadiumin “Olimpico”.

Përveç “gjigantit” të sulmit, te Roma vazhdojnë betejën ndaj koronavirusit edhe Marash Kumbulla, Federico Fazio, Davide Santon dhe Lorenzo Pellegrini. /abcnews.al