Talenti i ri shqiptar në Judo, kush është 15-vjeçarja e shpallur kampione e të rinjve

schedule14:58 - 9 Janar, 2021

schedule 14:58 - 9 Janar, 2021

Judo është një ndër sportet më në trend të momentit, që është përqafuar nga shumë të rinj.

Erisa Brahimaj është 15-vjeçarja e talentuar që është shpallur kampione e të rinjve në këtë sport.

Në një rrëfim për “Nuk është karantinë”, ajo ka treguar eksperiencën e saj se si e zbuloi talentin dhe përkrahjes që ka pasur.

Mendoj që një njëri është i demoralizuar kur nuk dorëzohet. Kur humbet dhe pastaj vazhdon të ushtrohet për të arritur qëllimet e tij.

Këtë sport e zbulova nga motra ime. Ajo ka shokë kampionin e judos, Indrit Cullhaj që ka dalë dy herë kampion ballkani, i cili sapo kishte filluar trajnimet me ekipin e Tiranës.kështu tentova ta provoj. Tani mbas katër vjetësh vazhdoj ta ushtroj sportin e judos”, u shpreh 15-vjeçarja. l.k/abcnews.al