Takefusa Kubo me ekip të ri, Real Madrid huazon sërish talentin japonez

schedule21:12 - 10 Gusht, 2020

schedule 21:12 - 10 Gusht, 2020

Huazimi i radhës për Takefusa Kubon. Talenti japonez u aktivizua me Mallorca sezonin e fundit në La Liga, aventurë që e mbylli me katër gola dhe po kaq asiste.

Real Madrid ka vendosur ta huazojë sërish 19-vjeçarin e krahut të djathtë të sulmit, pasi reparti ofensiv në ekipin e Zidane është i mbipopulluar.

Kubo, autor i shtatë ndeshjeve me kombëtaren e Japonisë, do të jetë pjesë e Villareal në sezonin 2020/2021, skuadër që siguroi kualifikimin në Europa League.

“Nëndetësja e verdhë” e ka prezantuar gjatë ditës së sotme dhe tekniku aziatik është gati për aventurën e radhës. /abcnews.al