Suso, i sinqertë: Vërshëllimat, të drejta! Besoni tek unë, mund edhe të ikja!

schedule14:49 - 8 Nëntor, 2019

schedule 14:49 - 8 Nëntor, 2019

Suso ka vendosur të flasë dhe e ka bërë diçka të tillë për të përjavshmen e “Gazzetta dello Sport”, “Sportweek”. Mediat italiane kanë zbuluar pjesë nga intervista që do të botohet dhe do të dalë në shitje ditën e nesërme. Spanjolli ka theksuar në intervistë se e ka pasur mundësinë të largohej nga Milani, por ka qëndruar sepse e ka dashur diçka të tilla.

“Me të vërtetë më ka pëlqyer të qëndroja në Milano. Mund të kisha ikur për dy vite rresht dhe nuk e bëra. Kam qëndruar këtu sepse doja. Kam kushtuar zero lekë dhe duke marrë në konsideratë këtë, besoj se rendimenti im te Milani ka qenë shumë i mirë. Tifozëve u them: Besoni tek unë”, ka thënë mes të tjerash Suso.

Spanjolli ka marrë vërshëllima nga tifozët kohët e fundit, por nuk bën polemika. Jo vetëm kaq, por sulmuesi anësor mendon se i meritojnë.  “Tifozët kanë të drejtë të vërshëllejnë, sepse as unë, as skuadra, nuk po shkojmë mirë.

Gjithashtu jam i bindur se nuk kam pse të tregoj asgjë. Njerëzit e dinë çfarë mund të bëj. Nëse më kritikojnë, ndodh sepse presin më shumë dhe e di që unë mund të bëj më shumë. Nëse një lojtar nuk kritikohet, ndodh sepse nuk pret asgjë nga ai”, ka deklaruar Suso. /abcnews.al