Studim: Ky është ushqimi i preferuar i fëmijëve

schedule20:56 - 4 Janar, 2021

schedule 20:56 - 4 Janar, 2021

E vërteta është se pothuajse të gjithë fëmijët janë selektivë në ushqimin e tyre dhe nuk ju pëlqen gjithçka që gatuani. Në fakt, disa ushqime nuk duan as t’i afrohen, ndërsa të tjerët çmenden. Por a keni menduar ndonjëherë se cili mund të jetë ushqimi i preferuar i të gjithë fëmijëve?

Sipas hulumtimeve përkatëse, makaronat fitojnë vendin e parë në preferencat e fëmijëve, duke lënë pas mishin, orizin dhe madje edhe picat.

Mbi të gjitha, ata i preferojnë ato thjeshtë me djathë ose me salcë. l.k/abcnews.al