Strakosha e Reina me “valixhe në duar”, Tare ka gati zëvendësuesit e tyre

schedule15:15 - 12 Maj, 2022

schedule 15:15 - 12 Maj, 2022

Edhe pse Lotito kishte planifikuar një tentativë të fundit për të provuar rinovimin e kontratës së Thomas Strakoshës, mesa duket trajneri Mauricio Sarri nuk ishte dakort me këtë situatë, ndërsa të njëjtin fat ka edhe Pepe Reina, me portierët aktualë që janë me “valixhe në duar”.

Sipas “ Il Messaggero”, raportohet se trajneri i Lazios kërkon portier të tjerë, dhe të preferuarit e tij janë Sergio Rico dhe provedel.

Sipas medias italiane, klubi bardhekaltër ka arritur akordin paraprakisht me dy portierët që janë si objektiv i merkatos së verës.

/f.a/abcnews.al