Spiropali në ABC News për vendimin e Gjykatës për të ndaluarit e Kukësit

schedule23:15 - 4 Prill, 2018

schedule 23:15 - 4 Prill, 2018

Vendimi i gjykatës së Kukësit për protestuesit e ndaluar ka qenë në fokus të bisedës në “Mbrëmje në ABC News” e nënkryetares së grupit parlamentar socialist Elisa Spiropali me Mirela Milorin.  Sipas saj është e paparanueshme që opozita nxit ndasitë dhe dhunën.

“Ajo që nuk kuptoj janë deputetët, opozita zyrtare e vendit e cila përleshet me policinë, shan gjyqtaren ofendon kryeprokuroren. Një opozitë që nuk u jep njerëzve shpresë po u fryn ndasive dhe që është më e rënda ndasia jug-veri dhe gjuha e urrejtjes që duan të injektojnë në opinionin publik”- tha Spiropali.

Socialistja foli për kontratën për rrugën e Kombit me koncensionarin dhe mungesën e informacionit./abcnews.al