Sot zgjedhjet për Kryetar të PD-së në dy degë, Komisioni i Rithemelimit publikon emrat e kandidatëve

schedule09:55 - 26 Prill, 2022

schedule 09:55 - 26 Prill, 2022

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale të Partisë Demokratike njofton se po zhvillohen zgjedhjet për Kryetar të PD në 2 degë.
Kandidatët për Kryetar dhe qendrat e votimit sipas degëve janë si më poshtë vijon:

PD Bulqizë:
1. Fatos Jaho Hoxha
2. Shaqir Mislaf Manjani
Qendra e Votimit: Kinemaja e qytetit

PD Himarë:
1. Afrovita Dhimojani
2. Alketa Kiço Simo
3. Marin Panajot Suli
Qendra e Votimit: Zyra e PD Himarë

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale fton të gjithë anëtarët e PD të degëve të sipërpërmendura të bëhen pjesë e procesit të votimit për zgjedhjen e Kryetarit të degës së tyre sipas parimit “një anëtar një votë”, për një Parti Demokratike më të bashkuar, më të fortë e më të hapur./abcnews.al/