Sot i mori jetën, del foto kur vëllezërit Sinani këndonin në skenë si pjesë e grupit të fyejve të Gramshit

schedule17:16 - 27 Janar, 2023

schedule 17:16 - 27 Janar, 2023

Del fotoja ku vëllezërit Sinani këndonin bashkë në skenë. Xhevit dhe Shaqir Sinani ishin pjesë e grupit të fyejve të Gramshit. Xheviti vrau ditën e sotme bashkëshorten Zeqine dhe vëllain e tij Shaqir. Pas krimit makabër, autori shkoi te krushqit e tij dhe më pas mori në telefon të birin duke rrëfyer ngjarjen.

Zeqineja kishin 5 djem dhe dy vajza nga martesa me Xhevitin. Sipas të afërmve, Xheviti kishte patur shenja sëmundje nervore. Ndërkohë, policia ka bërë të mundur mundur arrestimin e 75 vjeçarit ndërsa po punon për të zbardhur motivet e kësaj ngjarjeje të rëndë.

/abcnews.al