Sormani: Na hutoi dëmtimi i Trashit, gabuam në menaxhim dhe kundërsulme

19:23 | 22/02/202019:230

Partizani do të dëshironte të shkonte me fitore në derbin e javës së ardhshme kundër Tiranës, por Bylisi nuk dorëzohet kurrë dhe takimi u mbyll 2-2. Trajneri i “Demave”, Adolfo Sormani analizoi ndeshjen në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport, por, si gjithmonë, nuk pranon të komentojë rastet e dyshimta.

NDESHJA – “Është e vështirë ta thuash se ku gabuam. E nisëm mirë ndeshjen, por ndikuan aspektet fizike, sidomos dëmtimi i Trashit. Na u desh kohë për të kuptuar se çfarë duhet të bënim. U treguam naivë në pësimin e golit të parë dhe u treguam sipërfaqësorë në menaxhimin e avantazhit”.

PAKËNAQËSIA – “Nuk jam shumë i kënaqur me menaxhimin e ndeshjes, sidomos përpara, në rinisjet tona. Duhet të bënim keq, por keq ju bëmë. Megjithatë, jam pjesërisht i pakënaqur”.

RASTET – “Unë nuk komentoj, arbitri i katërt më tha se ishte faull me dorë i Çinarit te goli i Broën. Tani komentojeni ju. I qëndroj asaj që më tha arbitri i katërt, që është një faull me dorë, por nuk është faull me dorë. Goli i Bylis? Komentojini vetë, thojini gjërat siç janë, unë nuk komentoj”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono