Sociologu Gëzim Tushi në ABC News për vrasjen e 21-vjeçares Ariela Murataj

schedule22:19 - 22 Janar, 2018

schedule 22:19 - 22 Janar, 2018

Sociologu Gëzim Tushi i ftuar në emisionin Mbrëmje në ABC News ka folur rreth vrasjes së studentes 21 vjeçare, Ariela Murataj, që refuzoi dashurinë e Aldison Belulaj.

Sipas Tushit, kjo ngjarje vjen pas një sërë ngjarjesh të tjera dhe kjo është një këmbanë alarmi për shëndetin e shoqërisë sepse edhe pse të rënda kanë filluar të bëjnë pak përshtypje. Vrasja e Ariela

Murataj, sipas tij, është një viktimë e një paragjykimi maskilist.

Ngjarje si këto e dëmtojnë cilësinë e jetës tha ndër to sociologu Gëzim Tushi./abcnews.al