Snapchat me lajme të reja për përdoruesit

schedule22:54 - 23 Janar, 2018

schedule 22:54 - 23 Janar, 2018

Snapchat do të lejojë për herë të parë, që përdoruesit të shpërndajnë “Historinë” (Story) jashtë këtij aplikacioni.
Që nga sot, përdoruesit e Snapchat do të kenë mundësinë të shpërndajnë Story-n në një rrjet tjetër social.

“Historitë” janë koleksione kronologjike të fotove dhe videove që përdoruesit mund t’i vendosin për një periudhë 24-orëshe.
Zakonisht, “Historitë” zhduken pas një dite, por ato që do shpëndahen në një rrjet tjetër social do të jenë të dukshme për 30 ditë.

Snapchat është themeluar në vitin 2011 dhe që prej atëhere është bërë një prej mediave sociale më të përdorura, sidomos mes adoleshentëve.
Për momentin, Snapchat numëron 178 milionë përdorues aktivë në ditë./abcnews.al