Sistemi shëndetësor shqiptar/Manastirliu: Rehabilitojme 300 qendra shëndetësore

schedule13:58 - 27 Janar, 2018

schedule 13:58 - 27 Janar, 2018

Sistemi shëndetësor në vendin tonë, plani i qeverisë për rehabilitimin e 300 qendrave shëndetësore, ndryshimi i kushteve për mjekët dhe pacientët në spitale, projekti i patronazhit të mjekëve, portali i infermierëve dhe çështje të tjera që i takojnë këtij sektori ishin në fokus të bisedës që Viol Xhafaj zhvilloi me Ministren e Shëndetësisë zonjën Ogerta Manastirliu./abcnews.al