Sirena policie dhe të bërtitura, dalin pamjet nga arrestimi i burrit të Angela Martinit në Mykonos

schedule11:06 - 18 Shtator, 2021

schedule 11:06 - 18 Shtator, 2021

Bashkëshorti i Angela Martinit, biznesmeni rumun Dragos Savulescu, u arrestua  në muajin gusht pas një kohe të gjatë në arratisje.

Ai ra në prangat e policisë në ishullin e famshëm Mykonos, teksa po bënte pushime luksoze me shqiptaren. Mirëpo Dragos u la i lirë nga autoritetet greke pasi u verifikua që çështja e tij ishte mbyllur në Itali.


Ditë më pare, biznesmeni ka fituar përfundimisht pafajsinë në Greqi dhe gjykata greke ka bllokuar përpjekjen e Rumanisë për ekstradimin e Dragos.

Së fundmi, mediat greke kanë publikuar pamjet ku tregohet momenti kur ai thotë se u arrestua në ishullin e Mykonos.

Ndërsa çifti ishin brenda një makine policie me shpejtësi të madhe, në video dëgjohet Angela duke bërtitur “pse po i jepni makinës kështu?” teksa vërehen automjete policie nëpër rrugë.

Pamjet janë bërë virale jo vetëm në media, por kanë bërë xhiron edhe në rrjetet sociale./abcnews.al