Sirena angleze për Manuel Neuer, Bayern dëshiron rivalin e tij të madh

schedule18:18 - 28 Mars, 2020

schedule 18:18 - 28 Mars, 2020

Manuel Neuer është më shumë larg se sa afër Bayern Munchen. Kapitenit i përfundon kontrata në verën e vitit 2021. Palët nuk po arrijnë një akord për rinovimin dhe portiere po sheh për ndonjë alternativë tjetër.

Vetë klubi gjerman do detyrohet ta shesë në fund të këtij sezoni nëse kontrata nuk zgjatet. Daily Mail raporton se Chelsea është futur në garë për shërbimet e 34-vjeçarit. Aventura angleze e tundon titullarin e kombëtares gjermane.

Po Bayern Munchen? Objektivi i madh është Marc-Andre Ter Stegen. Gjermani nuk ka rinovuar akoma me Barcelonën dhe një thirrje nga bavarezët është e vështirë për t’u refuzuar, teka kartoni i tij vlen rreth 100 milion euro. /abcnews.al