Si duroni ju me politikën e qetë përballë Kryeministrit? Paloka: Rama njeh vetëm dajakun

schedule20:48 - 5 Nëntor, 2019

schedule 20:48 - 5 Nëntor, 2019

I pyetur nga gazetarja Milori se si duron me politikën e qetë përballë Ramës, Paloka thotë se opozita ka zgjedhur këtë rrugë, sepse e kërkojnë ndërkombëtarët dhe Bundestagu, por Rama sipas tij  njeh vetëm dajakun.

Milori: Si duroni ju me politikën e qetë përballë Ramës?

Paloka: Këtu nuk ka qetësi.

Milori: Pse nuk jeni më të ashpër dhe më të fortë përballë kësaj qeverie?

Paloka: Është e vërtetë që Rama njeh vetëm një mënyrë, vetëm dajakun dhe kështu mendojnë të gjithë shqiptarët. Është i njëjti i korruptuar, i lidhur me krimin, bandat, arrogant dhe nuk kam pse ndryshoj mendim, kur nuk ka ndryshuar personazhi.

Fakti që kemi zgjedhur këtë rrugë dhe strategji se na i kërkojnë partnerët tanë dhe ka një zgjidhje që vjen përmes kushteve të Bundestagut.

Sot sikur të bëhen votime, megjithë Ramën aty në momentin që zhvillohen zgjedhje, Rama ikën se këtu do bëhët katastrofë,  nëse do të guxojë të vjedhë e manipulojë zgjedhjet. Ka dy rrugë për opozitën ose të përballet me mënyrat e tij, ose në zgjedhje të lira e të ndershme, por këtë e di dhe ai, se e testoi këtë punë  dhe të hynte në zgjedhje për 45 ditë e pa që nuk fitonte prandaj po zvarritet tani. /abcnews.al