Si do t’i përgjigjet familja mbretërore dokumentarit të bujshëm të Harry dhe Meghan në Netflix?

schedule07:28 - 7 Dhjetor, 2022

schedule 07:28 - 7 Dhjetor, 2022

Familja mbretërore britanike do të rikthehet në qendër të vëmendjes këtë javë me premierën e dokumentarit ‘Harry & Meghan’ në Neflix. Mbreti Charles, Princi William dhe Princesha Kate janë gati të komentojnë dokumentarin e ri të shumëpritur dhe fansat e familjes mbretërore britanike po pyesin se si do t’i përgjigjen Harry-t dhe Meghan-it. Të enjten, më 8 dhjetor, do të shfaqen tre episodet e para dhe ndoshta Buckingham Palace tashmë do të përgatitet se si t’i kundërvihet asaj që po flitet për familjen mbretërore.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Prince and Princess of Wales (@princeandprincessofwales)

Por si pritet të reagojë ai? Sipas korrespondentes mbretëror, Emily Nash, ka shumë të ngjarë që anëtarët e familjes mbretërore britanike të heshtin. “Pres që ata të vazhdojnë paraqitjet e tyre. Të vazhdojnë punën e tyre me guxim. Në fund të fundit, ata nuk janë mësuar të reagojnë dhe të bëjnë deklarata. Ne do të duhet të përballemi me një akuzë shumë të rëndë që ata të përgjigjen drejtpërdrejt, siç bënë herën e kaluar, kur çifti pretendoi se kishte marrë racizëm brenda familjes mbretërore në Oprah Winfrey. Kaluan disa ditë para se mbretëresha e ndjerë të përgjigjej: “Disa kujtime mund të ndryshojnë”.

Ajo shtoi: “Edhe nëse ka një përgjigje, nuk pres që dikush të bëjë një deklaratë publike”. Një përjashtim ishte reagimi i familjes kur Meghan i tha Oprah-së se ngjyra e lëkurës së Archie, kishte qenë temë diskutimi në familjen mbretërore britanike. Në paraqitjen e tij pas intervistës së diskutueshme, Princi William tha: “Ne nuk jemi një familje raciste”./abcnews.al