Si do ta kuptoni që ai dëshiron që të divorcoheni, në varësi të shenjës së Horoskopit

schedule11:16 - 31 Tetor, 2021

schedule 11:16 - 31 Tetor, 2021

Ndarja nuk është kurrë e këndshme, edhe kur e dimë thellë se marrëdhënia ka marrë fund. Edhe gjërat mund të vështirësohen nëse partneri ynë ka filluar të largohet sipas mënyrës së tij, por askush nuk vendos t’i thotë “lamtumirë” përfundimtare. Si ta dimë që ai tashmë po e imagjinon të ardhmen e tij pa ne? Këto janë disa nga shenjat, të paktën sipas shenjës së tij të horoskopit.

Dashi (21 / 03-19 / 04): Kërkon arsye për grindje dhe ndalon së kërkuari zgjidhje kompromisi dhe pajtimi. Shenja e fundit është më e forta: Ai ka ndaluar së interesuari për ndjenjat tona dhe pas një sherri nuk bën asnjë përpjekje për të normalizuar situatën.

Demi (20 / 04-20 / 05): Ka hequr dorë nga të gjitha përpjekjet për të qenë i sjellshëm me ne. Ai bëhet i vrazhdë dhe sarkastik, një shenjë se ka shteruar çdo gjurmë durimi në marrëdhënien tonë. Në thelb, ndërsa deri vonë mund të dukej i sjellshëm dhe i ëmbël, ai shndërrohet në një tjetër qenie njerëzore.

Binjakët (21 / 05-20 / 06): Kur është i dashuruar me ne, nuk na kënaq. Edhe nëse na ndan një kontinent, ai nuk humb çdo mundësi për të komunikuar. Por nëse vendos t’i japë fund një lidhjeje, ai papritur zhduket: Ai mund të mos u përgjigjet telefonatave dhe mesazheve dhe të mos justifikohet për të shmangur takimet tona.

Gaforrja (21 / 06-22 / 07): Është njeriu që na bën të ndiejmë se çfarëdo që të ndodhë në jetën tonë, ai do të jetë pranë nesh. Për sa kohë që ai është i dashuruar me ne, sigurisht. Nëse dashuria kalon, ai mbyllet në vetvete, bëhet introvert dhe i largët, derisa të detyrohemi të kuptojmë se nuk e kemi më me vete.

Luani (23 / 07-22 / 08): Luani është aq i dashuruar, saqë në fillim të lidhjes sonë përcjell entuziazmin e tij. Por së bashku me dashurinë, entuziazmi fillon të zbehet. Nëse një lidhje përfundon, ai bën sikur nuk ekziston: Fillon të dalë me miqtë e tjerë dhe nuk llogarisë tek ne në planet e tij.

Virgjëresha (23 / 08-22 / 09): Jemi e gjithë bota e tij, derisa të mos jemi më. Pastaj, ai na nxjerr nga planet e tij të së ardhmes dhe ndalon së diskutuari me ne qëllimet dhe ëndrrat e tij. Papritur ai organizon jetën e tij pa ne.

Peshorja (23/09 – 22/10): Peshorja dëshiron që ne të bëjmë gjithçka së bashku kur jemi të dashuruar. Nga pushimet në vaktet familjare. Por kur ndjenjat e tij ndryshojnë, ai na largon nga çdo aspekt i jetës së tij. Ftesat zvogëlohen, derisa ato zhduken plotësisht dhe deri në atë moment ne kemi kuptuar se rrugët tona po ndahen.

Akrepi (23 / 10-21 / 09): Edhe pse ai mund të mos ndajë ndjenjat e tij të vërteta, ne i kuptojmë ato nga personi që. Ndaj mund të mos na thotë se nuk është më i dashuruar, por do ta kuptojmë nga shprehjet e tij. Ai do të humbasë edhe gjurmën e fundit të durimit ndaj marrëdhënies sonë.

Shigjetari (22 / 11-21 / 12): Shigjetari është paksa i paqëndrueshëm në qëndrimin e tij ndaj një marrëdhënieje, kështu që mund të mos e kuptojmë menjëherë se ai ka humbur interesin. Ai mund të vazhdojë të shoqërohet me ne nëse kalojmë mirë, por do të ndryshojë diçka thuajse të padukshme: Do të jetë sikur po na thotë: “Nuk më intereson çfarë bëjmë bashkë apo sa orë kalojmë bashkë”, edhe nëse nuk e thotë qartë.

Bricjapi (22 / 12-19 / 01): Ai e di që marrëdhëniet kanë nevojë për kohë për t’u zhvilluar dhe pjekur, ndaj nuk do të vendosë të na lërë me vështirësinë e parë. Por nëse një lidhje nuk ka të ardhme, ai do të jetë i pari që do ta kuptojë atë dhe thjesht do të ndalojë përpjekjet për të qenë bashkë.

Ujori (20 / 01-18 / 02): Është një nga shenjat që do të sigurojë që çdo marrëdhënie, afatgjatë apo afatshkurtër, të bazohet në baza të forta. Ai do të bëjë gjithçka, atëherë, për t’u afruar, duke përdorur çdo gjest romantik. Nëse ai pushon së qeni romantik dhe fillon të sillet sikur jemi thjesht miq, kjo do të thotë se dashuria ka marrë fund.

Peshqit (19 / 02-20 / 03): Në një marrëdhënie të shëndetshme, ne do të jemi gjithmonë prioriteti i tij. Në fund të fundit, është në karakterin e një peshku që të vendosë të dashurit e tij mbi të gjitha. Por nëse ndalojmë së qeni mes tyre, do të na lërë në vendin e dytë. Do të tregojë një fytyrë tjetër, duke adoptuar sjellje egoiste që mund të mos i kishim imagjinuar në të kaluarën./abcnews.al