“Shuplakë” kritikave, Pepe bëri një ndeshje të shkëlqyer kundër Newcastle

schedule20:57 / 16/02/2020

Nicolas Pepe, blerja më e shtrenjtë në historinë e Arsenalit (72 milion sterlina – Lille), bëri një ndeshje të shkëlqyer përballë Newcastle. “Topçinjtë” shënuan plot katër gola përballë të besuarve të Bruce dhe Pepe, shënoi një gol dhe asistoi dy të tjerë.

Statistikat e yllit nga Bregu i Fildishtë, flasin vetë: Lojtari që ri-fitoi më shumë topa (10), që preku më shumë topa në zonën e kundërshtarit (8), 2 asiste, futbollisti që krijoi më shumë raste të pastra (4), tre gjuajtje një kuadrat (më shumë se çdo lojtar tjetër në fushë), si dhe një gol në atë fitore 4-0. Një ndeshje e shkëlqyer e Nicolas Pepe.

schedule20:57 / 16/02/2020