Shtim rastesh me Covid në Kavajë dhe Durrës

schedule14:36 - 19 Shkurt, 2021

schedule 14:36 - 19 Shkurt, 2021

Pas Tiranës, Kavaja dhe Durrësi kanë pasur numrin më të lartë të të infektuarve me Covid.

Gazetari Leonidha Musaj raporton për ABC se numri i të infektuarve ditët e fundit ka pasur një numër të lartë të infektuarisht, ku mbi 60 persona janë të shtruar në spitalin rajonal të Durrësit.

Ndërsa një pjesë tjetër e qytetarëve që kanë qenë në një gjendje më të mirë shëndetësore kanë shkuar në shtëpi.

Gjithashtu në 24 orë 3 qytetarë nga Durrësi dhe 2 nga Kavaja kanë humbur jetën. /abcnews.al