Shpërthim i fuqishëm në Angli

schedule22:49 - 13 Shkurt, 2018

schedule 22:49 - 13 Shkurt, 2018

Një shpërthim i fuqishëm është dëgjuar mbrëmjen e kësaj të marte në qendër të qytetit të Birmingemit, në Angli. Në vendngjarje kanë shkuar forca të shumta policore, që kanë izoluar perimetrin përreth Teatrit të Repertorit. Nga raportimet e mediave britanike mësohet se shpërthimi ka ndodhur në bazamentin e teatrit, që ndodhet në një zonë të frekuentuar nga të rinjtë për jetën e natës. Autoritetet kanë deklaruar se stafi i teatrit është evakuuar, ndërkohë që u kanë bërë thirrje qytetarëve që të mos i afrohen zonës. Të dhënat paraprake flasin për një defekt teknik dhe për fat të mirë nuk janë regjistruar viktima./abcnews.al