Shpërthen një depo municionesh në Rusi, raportohet për 3 viktima dhe 13 të plagosur

schedule16:15 - 15 Janar, 2023

schedule 16:15 - 15 Janar, 2023

Një depo municionesh në rajonin Belgorod të Rusisë shpërtheu. Si pasojë humbën jetën 3 persona dhe 13 të tjerë u plagosën, njoftoi agjencia e lajmeve ruse RIA Novosti sipas shërbimeve lokale të urgjencës.

 

 

TASS njoftoi më herët se një zjarr ra në një qendër kulturore gjatë natës, ku ishin ruajtur municionet, gjë që shkaktoi shpërthimin. Raportohej për 10 ushtarë rus të plagosur.

 

Në rajonin e Belgorodit në kufirin e Rusisë dhe Ukrainës, ka baza ushtarake ruse dhe fusha trajnimi. /abcnews.al