Shorti për vetingun në Prokurorinë Tiranë/Ja dosjet në filter

schedule11:53 - 16 Nëntor, 2017

schedule 11:53 - 16 Nëntor, 2017

Hidhet shorti për vetigun në prokurorinë e Tiranës. Në sitë do të kalojnë prokuroret që garojne për Këshillin e Lartë të Prokurorisë. Pas shortit të hedhur pritet të kalojnë në filter dosjet e prokurores Antoneta Sevdari, e cila ka përfaqesuar akuzën në çështjen “CEZ” . Po ashtu në kontroll do të kalojne dhe dosjet e prokurorit Adriatik Cama, i cili ka përfaqësuar organin e akuzës në gjyq dhe procesin ndaj ish deputetit Mark Frroku.

Në filtër nga organet e vetingut do të kalojne dhe dosje të prokurorit Shpëtim Kurti, ish-zv drejtues i prokurorisë së Tiranës apo dhe prokurorit Dritan Rreshka./abcnews.al