Shoqëria civile proteston para Bibliotekës Kombëtare

schedule16:25 - 30 Qershor, 2018

schedule 16:25 - 30 Qershor, 2018

Përfaqësues të Shoqërisë Civile me panakarta, libra  dhe tharëse flokësh në duar kanë protestuar përpara Bibliotëks Kombëtare duke kërkuar largimin e drejtoreshës Persida Asllani. Sipas tyre brenda 15 muajsh ky institucion është përfshirë nga zjarri, ku u dogjën mijëra  libra dhe sëfundmi 12 mijë libra u përmbytën nga reshjet e shiut. /abcnews.al