Shokuese në SHBA, afro-amerikani në gjendje të rëndë pasi qëllohet nga policia

schedule10:13 - 24 Gusht, 2020

schedule 10:13 - 24 Gusht, 2020

Një afro-amerikan ndodhet në gjendje të rënde në spital pasi u qëllua nga policia e Wisconsin në SH.B.A. Pas incidentit dhjetëra qytetarë u mblodhën menjëherë dhe filluan të protestonin  në vendin e incidentit,  raporton abcnews.al.

Viktima u dërgua në spital nga policia , sipas një njoftimi për shtyp nga departamenti i policisë së qytetit.

Policia nuk dha detaje për ngjarjen. Incidenti do të hetohet nga Departamenti i Shtetit i Drejtësisë , sipas njoftimit.

Një video e postuar në mediat sociale tregon momentin kur afro-amerikani po shkonte në drejtim të makinës së tij i ndjekur nga dy oficerë policie. Njëri prej oficerëve e kap dhe e qëllon në shpinë vazhdimisht. Sipas mediave të huaja janë  dëgjuar 7 të shtëna me armë./abcnews.al