Shkupi në krye, Shkëndijën e shpëton Shala nga turpi! “X”-e për Renovën e Strugën

schedule18:20 - 28 Gusht, 2021

schedule 18:20 - 28 Gusht, 2021

Shkupi ka triumfuar kundër Skopje me rezultatin 4-1 dhe kryeson kampionatin në Maqedoninë e Veriut, së bashku me Akademija Pandev. Bardhekaltrit nuk falën sot në shtëpi dhe do tentojnë fitimin e titullit kampion.

Shkëndija u duk se ishte zgjuar pas fitores së javës së shkuar, por nuk ka ndodhur kështu. Sot kuqezinjtë barazuan 2-2 me Pelisterin e vendit të fundit që morën pikën e parë në kampionat.

Ramadani shënoi i pari për kampionët, ndërkohë që një ish, Victor Juffo, përmbysi gjithçka. Adenis Shala në fund shmangu humbjen e Shkëndijës, me golin e realizuar.

Renova kishte një duel të vështirë me Rabotnickin dhe barazoi 1-1, sikurse edhe Struga kundër Tikves. Sërish Skenderi shënoi gol për struganët, në fund të takimit. /abcnews.al

Bregalnica Stip-Akademija Pandev 3-2
Makedonija GP-Borec 3-2
Pelister-Shkëndija 2-2
Shënues:
Juffo 39′, 63′ / Ramadani 9′, Shala 79′
Renova-Rabotnicki 1-1
Shënues:
Selmani 25′ / Stankovski (pen.) 35′
Shkupi-FK Skopje 4-1
Shënues
: Radeski 28′, Hamidi 46′, Damilare 49′, 58′
Tikves-Struga 1-1
Shënues:
Hristov 10′ / Skenderi 80′