Shkrumbohet një makinë në autostradën Tiranë – Durrës

schedule09:51 - 13 Nëntor, 2017

schedule 09:51 - 13 Nëntor, 2017

Një makine tip furistrade mori flakë, ndërsa ishte duke lëvizur në autostradën Tiranë- Durrës. Ajo ishte duke kaluar në mbikalimin e Sukthit kur zjarri preku fillimisht pjesën e parë të mjetit. Sipas policisë, nuk  ka pasoja në njerëz, por vetëm dëme materiale. Drejtuesi i makines mundi të dilte në kohë dhe paraprakisht dyshohet se shkak ka qenë një defekt teknik në mjet. Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të ngjarjes./abcnews.al