Shkrimtarja Flutra Açka krijon rrethin e dhjetë të Ferrit

schedule14:57 - 19 Nëntor, 2017

schedule 14:57 - 19 Nëntor, 2017

Personazhet e romanit “Të ftuar në Rrethin e Dhjetë” të Flutra Açkës luajnë në dualizmin mes identitetit etnik dhe atij europian, duke dashur gjithnjë më të mirën për Shqipërinë që i dhemb fort. Autorja thotë se romani përshkruan njeriun e sotëm shqiptar, por edhe atë europian, me të gjithë kompleksitetin e tij./abcnews.al

https://youtu.be/g1YmOHfbywo