Shkëlqen me Tiranën, Redon Xhixhën e duan në Arabi e Katar

schedule09:20 - 2 Maj, 2022

schedule 09:20 - 2 Maj, 2022

Redon Xhixha mund të largohet pas sezonit të tij të parë me Tiranën. Sulmuesi, autor i 13 golave, ka oferta.

Panorama-Sport shkruan se për sulmuesin kurbinas ka propozime nga Arabia Saudite dhe Katari.

Xhixha ka edhe një vite kontratë me kryesuesit e kampionatit, që për kartonin e tij do tentojnë të përfitojnë sa më shumë.

Tirana e mori Xhixhën në verë me parametra zero, pasi i përfundoi kontrata me Laçin ku kishte spikatur më parë. / abcnews.al