Shifra të larta në Greqi: Mbi 12 mijë raste të reja dhe 84 viktima nga Covid

schedule17:23 - 23 Janar, 2022

schedule 17:23 - 23 Janar, 2022

Autoritetet greke të shëndetësisë kanë njoftuar sot 12 108 raste të reja me Covid. Numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në 1,793,31, nga të cilët 49,8% janë meshkuj.

Nga rastet e konfirmuara të 7 ditëve të fundit, 418 konsiderohen të lidhura me udhëtime nga jashtë dhe 2550 janë të lidhura me një rast tashmë të njohur.

Në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 84 qytetarë, ndërsa që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar gjithsej 22635 vdekje. 95.0% kishin një sëmundje shoqëruese. g.v/abcnews.al