Shifër rekord, sa bileta janë kërkuar për Botërorin 2022 në 24 orët e para

schedule10:29 - 22 Janar, 2022

schedule 10:29 - 22 Janar, 2022

Kërkesa e madhe për bileta për Kupën e Botës 2022 në Katar kapërceu 1.2 milion aplikime në ditën e parë të shpërndarjes.

Më shumë se 1.2 milionë bileta për Kupën e Botës 2022 e cila do të mbahet në datat 21/11-18/12/2022 në Katar janë kërkuar në 24 orët e para të disponueshmërisë së tyre përmes faqes së internetit të FIFA-s.

Sipas të dhënave të shpallura në numrin 1 për sa i përket kërkesës, është Katari, i ndjekur nga Argjentina, Meksika, Shtetet e Bashkuara, Emiratet e Bashkuara Arabe, Anglia, India, Arabia Saudite, Brazili dhe Franca. /abcnews.al/