Sherr tek Interi, Lukaku shpërthen në dhomat e zhveshjes

schedule10:59 - 19 Shtator, 2019

schedule 10:59 - 19 Shtator, 2019

Interi nuk gjen qetësi me sulmuesit dhe këtë herë është bërë protagonist Romelo Lukaku. Belgu ka pasur një përplasje me Marcelo Brozovic pas ndeshjes që zikaltrit barazuan në Champions League kundër Slavia Prague.

Numri “9” i Interit u ka kërkuar shokëve të skuadrës që të ndjekin udhëzimet e trajnerit Antonio Conte. Kritikat e tij nuk janë pritur mirë nga kroati Brozovic, i cili ka pretenduar se Lukaku e ka me të personalisht.

“La Gazzetta Dello Sport” raporton se është dashur ndërhyrja e shokëve të skuadrës për të shuar tensionin dhe shmangur sherrin mes dy lojtarëve. Për Lukakun nuk ndahen telashet. Fillimisht pati kritikat për peshën, ndërkohë që nuk kanë munguar as thirrjet raciste karshi sulmuesit. /abcnews.al