Shënohen më shumë se 60,000 raste të reja me COVID-19 në Indi

schedule12:01 - 14 Gusht, 2020

schedule 12:01 - 14 Gusht, 2020

India është një nga vendet më të goditura nga koronavirusi, pas SHBA-ve dhe Brazilit.

Ministria e Shëndetësisë në Indi bëri me dije së më shumë se 60,000 mijë raste të reja janë shënuar për të tretë ditë radhazi.

Po ashtu autoritetet bëjnë me dije se në javët në vijim shifrat mund të rritet.

Ndërkohë autoritetet në burgun kryesor Srinagar në Kashmir bënë me dije se disa të burgosur do të zhvendosen për shkak se 102 prej tyre rezultuan pozitiv pas 480 testeve të realizuara.

/abcnews.al/