Shënohen 541 viktima dhe 20, 648 raste të reja me COVID-19 në Itali

schedule18:25 - 29 Nëntor, 2020

schedule 18:25 - 29 Nëntor, 2020

Situata  e koronavirusit në Itali vijon të jetë shqetësuese. Gjatë 24 orëve Ministria e Shëndetësisë ka raportuar  541 viktima.

Ndërkohë sipas autoriteteve shëndetësore nga 176, 934 testime të realizuara , janë shënuar 20, 648 raste të reja me COVID-19.

Lombardia ka regjistruar numrin e infektimeve më të larta, duke shënuar 3, 203 raste, ndjekur nga Veneto me 2, 617 , Campania me 2, 022 raste.

/abcnews.al/