Shenjat e Horoskopit që kanë kimi në chat, por kur takohen “live” gjërat ndryshojnë

schedule16:33 - 13 Maj, 2022

schedule 16:33 - 13 Maj, 2022

Mund ta thonë me orë, ditë e javë në mënyrë perfekte në chat, por kur shohin njëri-tjetrin dhe fillon komunikimi live, gjërat nuk janë aspak ashtu. Fatkeqësisht, për këta çifte kimia është vetëm në fjalë, pas ekraneve. Nga afër nuk del me asnjë.

Dashi & Peshorja

Ata mund të thonë se heteronimet janë tërheqëse, por ky çift nuk ka lidhje me komunikimin live. Peshorja dëshiron të flirtojë, të ngacmojë tjetrin dhe në përgjithësi është kërdi, ndërsa Dashi dëshiron të dijë saktësisht se ku po shkojnë gjërat. Ai nuk është i durueshëm dhe nuk do të humbasë kohën e tij me dikë që nuk është i qartë me të. Peshorja nga ana tjetër mund të jetë nën presion nga kjo dhe tërheqja mes tyre do të humbasë sapo të kuptojnë se sa të ndryshëm janë.

Demi & Ujori

Ujori i njeh të tjerët përmes bisedës, ndaj mund të emocionohet nëse sheh se ka kimi me dikë në bisedë. Dhe Demi mund ta intrigojë shumë, por vetëm nga larg, sepse nga afër kërkon shumë punë për të funksionuar një marrëdhënie mes tyre. Të dy janë shenja shumë kokëfortë, me Demin që dëshiron të jetojë këtu dhe tani të realitetit dhe Ujori është më i qetë dhe me një qasje shpirtërore që i pari nuk e kupton. Eksitimi në internet do të largohet sapo të dy të takohen.

Gaforrja & Gaforrja

Në pamje të parë duket çifti ideal, pasi të dy janë të ndjeshëm, emocionalë dhe duan siguri. E ndërsa e kanë me chat, nga afër nuk i bëjnë shumë mirë. Romanca e tyre do të zhduket për shkak të jetës së tyre të mërzitshme epike dhe ndryshimeve të humorit. Një Gaforre do të ishte më e përshtatshme me një Akrep, nëse flasim për shenjat e ujit, sepse ato janë aq të ndryshme sa nuk do të mërziten.

Luani dhe Peshorja

Ata tregojnë nga afër një çift pasionant dhe mes tyre ka një shprehje intensive seksuale dhe emocionale. Për sa kohë që komplimentet në chat shkojnë e vijnë, gjërat janë mirë. Por, gjithçka ndryshon kur secili prej tyre kupton se dëshiron të jetë protagonist në lidhje. Nëse nuk mund ta arrijnë këtë, ata vazhdimisht do të përpiqen të kapelen me njëri-tjetrin dhe kështu do të përfundojnë më shumë kundërshtarë se sa shokë./abcnews.al