Shenjat e Horoskopit që harrojnë menjëherë romancat verore dhe janë në kërkim të dashurisë

schedule09:16 - 6 Shtator, 2022

schedule 09:16 - 6 Shtator, 2022

Shumë romanca kanë lindur në një plazh, nën diellin e nxehtë me një koktej në dorë. Romancat karakterizohen nga pasion dhe tension. Por sa vazhdojnë të ekzistojnë edhe pas përfundimit të verës?

Lexoni më poshtë se cilët përfaqësues të zodiakut harrojnë premtimet e verës dhe nisin kërkime të reja dashurie. Në fund të fundit, për ta flirtet e muajve të verës nuk nënkuptojnë asgjë më shumë se dashuria e momentit. Në vjeshtë ata shkojnë për të tjera…

Binjakët

Është shumë e lehtë për dikë që të tërhiqet nga një romancë verore me një Binjak. Ata që i përkasin kësaj shenje kanë aftësinë t’ju bëjnë të mendoni se jeni unike në botë. Dhe për sa kohë të zgjasë dashuria juaj verore ju jeni. Ata i qasen objektit të dëshirës së tyre në një mënyrë shumë të veçantë dhe zotërojnë artin e flirtimit si askush tjetër. Kështu që ka kuptim të ndiheni mirë pranë tyre. Megjithatë, këto momente të bukura do të mbeten në ishull, pasi me rikthimin në realitet Binjakët duan t’i kthehen përditshmërisë dhe miqve të tyre. Nëse arrini të ktheheni së bashku nga pushimet, atëherë mbani mend se Binjakët e urren presionin. Ata shkojnë atje ku i çon kurioziteti i tyre, kështu që nuk është e pazakontë që ata t’i japin fund një lidhjeje sapo të vijë vjeshta. Sido që të jetë, do të kaloni një kohë të mirë me ta dhe kjo është ajo që ka rëndësi.

Shigjetari

Romancat verore bëhen për Shigjetarët. Shpirtrat e lirë, optimistë dhe dashamirës të jetës. Ata jetojnë në çdo moment dhe duan të shijojnë çdo përvojë në jetën e tyre, duke zgjeruar njohuritë e tyre në të njëjtën kohë. Ata janë dhurues, emocionues dhe do të qëndrojnë pranë jush, duke ju sfiduar të lini veten të jeni në këtë moment. Në të njëjtën kohë, ata janë gjithashtu tepër të paqëndrueshëm dhe urrejnë mykun. Vështirë se romanca juaj verore do të vazhdojë deri në vjeshtë. Nëse ata mendojnë se nuk po përpiqeni t’i kontrolloni dhe vendosni kufij, atëherë ndoshta marrëdhënia mes jush do të zgjasë edhe pas shirave të parë.

Bricjapi

Prania e Bricjapit në listë mund të duket paksa e çuditshme, por e vërteta është se përfaqësuesit e shenjës i dhanë fund romancave verore. Ndryshe nga dy shenjat e tjera, Bricjapët nuk vazhdojnë me personin që takuan në pushime, për shkak të rutinës, por për shkak të prioriteteve. Kur vjen vjeshta, ata kthehen në orarin e tyre dhe puna bëhet prioriteti i tyre. Gjatë verës, Bricjapët kanë vendosur të jetojnë intensivisht dhe me pasion. Me kthimin në rutinën e tyre, megjithatë, kjo ndryshon. Nuk është e lehtë të ndahesh, por ata do ta bëjnë sepse e dinë që flakët e verës mund t’i largojnë ata nga qëllimet e tyre profesionale./abcnews.al