Shembet një ndërtesë në Indi, 25 njerëz të bllokuar nën rrënoja

schedule17:01 - 24 Janar, 2023

schedule 17:01 - 24 Janar, 2023

Një ndërtesë u shemb në qytetin verior indian të Lucknow të dielën. 25 persona dyshohet se janë bllokuar nën rrënoja, tha policia lokale për Reuters.

Sipas mediave indiane, të paktën tre persona janë vrarë. Pamjet dhe fotot nga skena e fatkeqësisë tregojnë tulla dhe copa çimentoje ndërsa ekipet e policisë largojnë rrënojat në kërkim të të mbijetuarve.

Policia e Lucknow nuk iu pyetjejeve nëse kishte viktima nga shembja e ndërtesës. /abcnews.al