Shembet ndërtesa, 6 të plagosur, mes tyre dy fëmijë

schedule18:29 - 19 Maj, 2022

schedule 18:29 - 19 Maj, 2022

Një ngjarje e rëndë ndodhi mbrëmjen e kaluar në Modena në Itali, pasi një ndërtesë u shemb krejt papritur.

Gjashtë të plagosur, ku katër ishin të rritur dhe dy fëmijë, ishte bilanci i dëmeve që shkaktoi shembja e ndërtesës.

Një nga të plagosurit është dërguar me urgjencë me helikopter drejt Bolonjës, për të marrë mjekim më të specializuar.

/Abcnews.al/