Shefi i stafit të Pence konfirmohet pozitiv me Covid

schedule07:50 - 25 Tetor, 2020

schedule 07:50 - 25 Tetor, 2020

Shefi i stafit të Zëvendës Presidentit Amerikan Mike Pence, Mark Short, është konfirmuar pozitiv me Covid 19.

Mediat vendase bëjnë me dije se Pence dhe pse ka qenë kontakt i ngushtë me Short do të të vijojë punën e tij sipas udhëzimeve të CDC, agjencis federale kundër sëmundjeve infektive.

Ndërkohë deri më tani pozitiv me koronavirus gjatë ditëve të fundit janë konfirmuar katër anëtarë të stafit të zëvendës presidendit Pence. /abcnews.al