Selena, e lumtur për suksesin e albumit “Rare”: Moment që nuk do ta harroj kurrë

schedule11:40 - 22 Janar, 2020

schedule 11:40 - 22 Janar, 2020

Selena Gomez ka zënë vendin e parë në klasifikimin e “Billboard 200”.

Strategjia e Selena Gomezit duket se ka funksionuar pasi albumi i saj i tretë “Rare”, debutoi në krye të tabelës “Billboard 200”, sipas Neislen Music, të martën.

Suksesi në tabelë erdhi menjëherë pasi këngëtarja dhe aktorja 27-vjeçare arriti të jetë vendin e parë në tabelën e “Billboard Hot 100” me këngën “Lose You To Love Me”.

Ajo e pranoi se ndihej keq që ka lutur vazhdimisht fansat që ta dëgjojnë ose blejnë albumin e saj.

 

“Faleminderit shumë që bëtë diçka kaq personale për mua, do të jetë një moment që nuk do ta harroj kurrë. Ajo çfarë dua me të vërtetë është që ju ta shijoni muzikën dhe të përhapni dashuri”, ka shkruar ajo.

Triumfi i saj në tabelën e “Billboard 200” bazohet në periudhën javore (10-16 janar). Ndërsa, ky pozicion bazohet në kombinimin e shitjeve të albumit me atë të transmetimit.

Nga 112,000 njësi të Rare, 53,000 ishin shitjet e albumit dhe 3,000 ishin shitje ekuivalente.

Vitet e fundit, shumë muzikantë kanë filluar shitjen e biletave të koncerteve me kode riblerjeje të albumeve, të cilat llogariten në shifrat e shitjeve të tyre./abcnews.al