Sekuestrohet 6 kg heroinë në Igumenicë. Në pranga dy shqiptarë

schedule16:37 - 28 Tetor, 2017

schedule 16:37 - 28 Tetor, 2017

Nje automjet me targa shqiptare eshte kapur me 6 kg heroine ne Igumenice. Operacioni mesohet se eshte zhvilluar ne portin e Igumenices.Sipas policise kane perfunduar ne pranga shoferi rreth 53-vjec dhe pasagjerja 50 vjece. Droga ishte fshehur ne mjetin tip BMË ne nje vend te krijuar enkas ne bagazh qe hapej me nje porte te vecante. Heroina dyshohet se kishte si destinacion Italine.