Sekuestrohen rreth 220 kg kanabis në Himarë e Korçë, 6 në pranga

14:26 | 26/03/201814:260

Afro 220 kg kanabis sativa janë sekuestruar gjatë dy operacioneve në Korçë dhe në Himarë, kursë gjashtë persona janë vendosur në pranga. Në Vlorë operacioni është realizuar në bashkëpunim me Prokurorinë dhe të arrestuar janë Nikolla Gërdhuqi 31 vjeç nga Piluri dhe Moisi Mëhillaj 42 vjeç nga Kuçi i Himarës. Një pjesë e drogës është kapur brenda në benzin e njëri prej të arrestuarve duke u transportuar në drejtim të Vlorës, kurse një pjesë tjetër në shtëpinë e Nikolla Gërdhuqit. Kurse në Korçë 121 kg kanabis sativa u gjet në pyllin e fshatit Vidohovë dhe për këtë ngarkesë u arrestuan katër persona nga fshati Miras. Të gjithë këta persona janë të dyshuar për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono