Sekuestrohen ilaçe kontrabandë në Durrës

schedule09:06 - 10 Gusht, 2021

schedule 09:06 - 10 Gusht, 2021

Këtë të hënë strukturat Doganore në bashkëpunim me policinë Kufitare, strukturat hetimore të Drejtorisë Vendore të Policisë së Durrësit, kanë sekuestruar një sasi të konsiderueshme ilaçesh kontrabandë.

Mësohet se gjatë kontrollit të kamionit me targa TR1524S dhe ACR919, me drejtuesin me iniciale K.R. , rezultoi se krahas mallrave të deklaruar kishte edhe një sasi medikamentesh mjekësore të padeklaruar, të cilat u sekuestruan.

Ndërkohë materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Durrës për hetime të mëtejshme.

Njoftimi: Strukturat Doganore në bashkëpunim me Policia Kufitare, strukturat hetimore të Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës, gjatë një kontrolli të përbashkët sekuestruan  një sasi të konsiderueshme ilaçesh kontrabandë.

Gjatë kontrollit të kamionit me targa TR1524S dhe ACR919, me drejtues shtetasin me inicialet K.R. rezultoi se krahas mallrave të deklaruar, ishte dhe sasia e medikamenteve mjekësore e pa deklaruar, të cilat u sekuestruan.

Materialet iu kaluan për hetime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Durrës.

 

 

/abcnews.al/