Sekuestrimi i magazinës ushqimore në Shkodër/3 të arrestuar

schedule10:05 / 29/03/2018

Pas sekuestrimit të një magazine ushqimore në Shkodër, policia ka arrestuar tre persona dhe ka shpallur në kërkim një person të katërt. U arrestua pronari i firmës Gëzim Bala 60 vjeç, djali i tij Elis Bala 26 vjeç, dhe Hydajete Elbasani 60 vjeç, e punësuar si merceologe në këtë firmë. Në kërkim është një 40 vjeçar nga Tirana, me detyrë Inxhinier merceolog në firmë.

Arrestimi i tyre personave u bë pasi të mërkurën, u gjetën  në vendin e quajtur Lagjja “Skënderbeg”, zona industriale ish -Fermentimi, në punishten e një firme, ku prodhoheshin produkte të ndryshme ushqimore në kundërshtim me ligjin. /abcnews.al

schedule10:05 / 29/03/2018