Sekreti i Jessica Alba për fytyrën e saj perfekte

schedule16:56 - 20 Qershor, 2022

schedule 16:56 - 20 Qershor, 2022

Duke ndjekur ritmet intensive të jetës, nuk duhet të harrojmë se lëkura jonë meriton gjithë vëmendjen dhe kujdesin tonë maksimal. Megjithatë, ka raste kur, pavarësisht se i qëndrojmë besnike rutinës sonë të kujdesit të lëkurës, lëkura jonë ndihet jo e freskët. Por, si të veprojmë? Në këtë rast, pra, grimi “i zgjuar” vjen për të shpëtuar situatën, duke dhënë iluzionin e lëkurës së freskët. Megjithatë, ne duhet të dimë se çfarë hapash duhet të ndjekim.

Në videon që postoi në TikTok, Jessica Alba ndau teknikën e saj të grimit për të marrë një çehre të freskët dhe me shkëlqim në pak sekonda dhe kështu u jepte fund pyetjeve tona.

@jessicaalba okay, hear me out … I know I look cray, but I think @Makeup & beauty with Chloe just #unlocked 🔓 a next level #makeuphack! not only is it quick n easy, but the final natural & dewy look is a vibe 🔥 ✨ try it out if you haven’t already! P.S. – I used @honest ♬ original sound – Makeup & beauty with Chloe

Teknika sekrete e grimit që Jessica Alba ndjek me besnikëri

Ndërsa jemi mësuar të aplikojmë një nga një, në lëkurën tonë, artikujt e bukurisë që përdorim për grimin tonë, Jessica Alba ndjek një teknikë tjetër që shkon përtej të vendosurit. Aktorja aplikon, për pikë, korrektorin e saj, skuqjen e saj, bronzerin e saj. Më pas spërkateni me një mjegull për fytyrën. Një tip perfekt që na lejon të hidratojmë lëkurën, por mbi të gjitha lehtëson përzierjen e produkteve. Falë kësaj, ajo i jep një pamje shumë më të lëmuar lëkurës. Më pas lëmoni çdo produkt me një furçë, duke filluar nga më i lehti tek më i errëti, në radhë: korrektor, fondatinë, skuqje, bronzues.

Rezultati është mbresëlënës. Brenda pak sekondash ajo merr një grim të ndezur, rozë dhe jashtëzakonisht natyral. Ajo kompleton grimin duke aplikuar një sprej stabilizues./abcnews.al